Materac dla seniora

 

Przez długie lata kłopoty z bezsennością wydają się czymś abstrakcyjnym. Kiedy jednak zaczynamy mieć problem z osteoporozą, bolą nas stawy, a i kręgosłup daje o sobie znać, oprócz wizyty u ortopedy, rehabilitacji oraz leków, powinniśmy zaaplikować sobie odpowiednią dawkę zdrowego i wygodnego snu.
 

Po pierwsze i najważniejsze… materac zamiast wersalkimaterac dla seniora

 
Najwyższy czas pozbyć się wersalki. Odpowiednio dobrany materac dla osób starszych sprawdzi się o wiele, wiele lepiej. Wspomniane powyżej popularne przed laty rozwiązanie wciąż można spotkać w wielu domach. O ile dobrze sprawdza się jako miejsce snu dla gości, o tyle systematycznie używana może nam skutecznie uprzykrzyć życie. Często nie łączymy swojego samopoczucia z tym, na czym śpimy. Fakty są natomiast takie, że zamiana wersalki, czy rozkładanej sofy na łóżko z wygodnym materacem, w sposób niebywały poprawia jakość snu, a co się z tym wiąże, jakość codziennego życia. Materac seniora musi posiadać kilka ważnych cech, które sprawią, że sen stanie się bardziej relaksujący i po prostu zdrowszy.
 

Nie za twardy, nie za miękki…

 
Dopełnieniem stelaża musi być odpowiednio dobrany materac. Mitem jest to, że dobry materac dla seniora, to twardy materac. Stopień twardości powinien być dopasowany do naszej wagi oraz upodobań. Dla osób o drobnej budowie ciała najlepsze materace, to te miękkie i średnio twarde, natomiast w przypadku osób cięższych lepiej sprawdzą się materace twarde. Nie bez znaczenia są też indywidualne preferencje, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji , dobrze jest sprawdzić w Śpiochu, na którym modelu jest nam najwygodniej. Wbrew ogólnej opinii nie istnieje jeden, uniwersalny materac dla osób starszych. 
 

Nocna rehabilitacja…

 
Przy dolegliwościach układu kostnego warto zastanowić się nad zakupem materaca rehabilitacyjnego, czyli takiego, który uzyskał pozytywne opinie ośrodków rehabilitacyjnych oraz świadectwo odpowiednich instytucji certyfikujących. Zapewnia on solidne podparcie całego ciała i sprawia, że poranne bóle kości i stawów zmniejszają się znacząco. Polecany jest szczególnie osobom, które borykają się z problemami z postawą oraz odczuwają dyskomfort w najważniejszych punktach ciała, takich jak biodra, barki, czy kręgosłup. Materac dla seniora powinien gwarantować poczucie zdrowego, głębokiego snu.