Pościel dla alergika – poznaj nasze porady

Osoby uczulone na kurz czy roztocza powinny ostrożnie wybierać artykuły wyposażenia wnętrz. Szczególnie ważne jest to, by stawiały na odpowiednie materace, kołdry i poduszki do sypialni. Jaka powinna być pościel dla alergika i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Odpowiadamy, przedstawiając hipoalergiczne rodzaje pościeli, które można znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego Spioch.eu.

 

Jaka pościel dla alergika?

Wybór pościeli dla alergika może okazać się trudny, bowiem na rynku można spotkać wiele produktów, które nie są rekomendowane osobom cierpiącym na dolegliwości o podłożu uczuleniowym. Alergikom nie poleca się na przykład klasycznych kołder i poduszek z wypełnieniem z kaczego pierza i puchu oraz niskiej jakości pościeli syntetycznych, w których szybko gromadzą się różnego typu zanieczyszczenia mogące nasilać dolegliwości alergiczne.

Na szczęście, producenci pościeli starają się odpowiadać na szczególne potrzeby alergików. W katalogach swoich produktów prezentują wiele kołder i poduszek specjalistycznych, opracowanych właśnie z myślą o zdrowiu i komforcie osób uczulonych na różne alergeny. Czym taka pościel dla alergika różni się od pościeli “zwykłej” i czy rzeczywiście warto na nią postawić? Weźmy ten temat pod lupę i sprawdźmy właściwości nowoczesnej pościeli dla alergików.

 

pościel dla alergika

Pościel dla alergika – przegląd rynku

Na rynku artykułów gwarantujących komfortowy i zdrowy sen można spotkać wiele pościeli dla alergików. Są to produkty z wypełnieniami syntetycznymi lub naturalnymi, wykonywane z materiałów przyjaznych osobom uczulonym, nazywane często hipoalergicznymi. Takie kołdry i poduszki posiadają higroskopijne, czyli doskonale odprowadzające wilgoć poszycia, które zapobiegają przed rozwojem bakterii, grzybów i pleśni.

Pościel dla alergika przeważnie obszywana jest naturalną bawełną, uważaną za jeden z lepszych materiałów jeśli chodzi o właściwości higroskopijne. Na rynku widuje się także kołdry i poduszki dla alergików pokryte teflonem, który chroni przed osadzaniem się na powierzchni pościeli kurzu i zanieczyszczeń – takie produkty można polecić osobom uczulonym na kurz i roztocza.

 

Jaka pościel dla alergika? Na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Wybierając pościel dla alergika warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim, niezależnie od tego, czy zamierza się postawić na specjalistyczną kołdrę czy poduszkę hipoalergiczną, czy też pościel zwyczajną, należy sprawdzić, czy można prać ją w pralce w temperaturze 60 stopni. Alergikom poleca się bowiem częste pranie pościeli w celu usunięcia z niej alergenów.

Dobrze by było, aby pościel dla alergika posiadała równomiernie rozłożone wypełnienie – w kołdrach i poduszkach specjalistycznych spotyka się zapewniające je pikowanie. Nowoczesne produkty dla alergików często wyposażone są także w kieszonki na saszetki aromatyczne, w których można umieścić np. zioła wspomagające leczenie alergii poprzez aromaterapię – tego typu pościel może być dobrą inwestycją.

 

kołdry antyalergiczne

 

Sen alergika – jakie łóżko i materac wybrać oraz jak pielęgnować pościel

Sama pościel hipoalergiczna nie wystarczy – osoby uczulone powinny również wybrać odpowiednie łóżko do sypialni i materac do spania. Alergikom rekomenduje się przede wszystkim łóżka z naturalnego drewna (najlepiej litego, bowiem wszelkie lakiery, farby i nowoczesne bejce mogą uczulać) oraz materace lateksowe i piankowe bez naturalnych wypełnień np. z kokosa czy gryki.

Alergicy powinni również nauczyć się odpowiednio pielęgnować pościel. Bezwzględnie muszą prać poszewki częściej niż raz na dwa tygodnie, a kołdrę i poduszkę minimum raz na trzy miesiące. Dobrze by było, by od czasu do czasu wietrzyli pościel na mrozie, ponieważ w otoczeniu o temperaturze ujemnej większość szkodliwych mikroorganizmów nie jest w stanie przeżyć.

Jaka pościel dla alergika jest najlepsza? Zdecydowanie ta wykonana z oddychających i higroskopijnych materiałów, obszyta naturalną bawełną lub teflonem, pikowana oraz nadająca się do częstego prania w pralce – w zasadzie każda kołdra i poduszka, która spełnia te warunki, nadaje się do użytku przez osobę uczuloną. Alergik może jednak też wybrać specjalistyczny produkt sobie dedykowany, który poza ww. cechami może posiadać np. kieszonkę na woreczki aromatyczne.

W sklepie internetowym Spioch.eu posiadamy różnego rodzaju kołdry i poduszki odpowiednie dla alergików. W szerokim wachlarzu naszych produktów znajdziesz zarówno uniwersalną pościel o właściwościach higroskopijnych i hipoalergicznych, jak i specjalistyczną pościel dla alergika i osoby ze skórą wrażliwą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!