Witam Cię w kolejnym wpisie. Zapewne trafiłaś tutaj, ponieważ, szukasz informacji na temat materaca Magnistretch lub zaciekawiło cię zagadnienie materaca rozciągającego kręgosłup. O tym właśnie będzie ten wpis. Postaram się jak najlepiej zrecenzować i opisać ten konkretny model materaca. Opowiem o technologii rozciągania kręgosłupa, omówię wady i zalety oraz odpowiem na pytanie, czy warto stać się właścicielem materaca Magniflex – Magnistretch. Jeśli zatem miałaś okazję testować ten materac na którymś z salonów i do końca nie wiesz, czy to będzie dobra decyzja zakupowa – jesteś we właściwym miejscu.

Ja dziękuję Ci za Twój poświęcony, a w zamian mogę obiecać, że pisząc ten materiał, dokładam wszelkich starań, aby recenzja była solidna, pełna ważnych treści i obiektywna.

 

Uwaga! Coś dla osób, którzy niekoniecznie lubią czytać wpisy blogowe!
Recenzję przygotowaliśmy również w formie filmu, do którego obejrzenia mocno zachęcam.
Podsyłam link:
Materac Magnistretch – Pełna recenzja materaca rozciągającego kręgosłup (youtube.com) 

 

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest tak ważny? 

Materac jest przedmiotem, który będziesz użytkować każdej nocy przez średnio 7-8 godzin. Materac jest również jednym z przedmiotów, który użytkujemy najdłużej w ciągu naszego życia.

Zaskoczona? Dlaczego tak jest?

Spójrz. Nie przebywasz tak długo w samochodzie, nie chodzisz w jednych butach i ubraniach, tyle, co przebywasz w łóżku. Co prawda znajdziemy pewne wyjątki, bo możesz powiedzieć, że przedmiotem, który najdłużej używam, jest choćby zegarek, czy obrączka ślubna, jednak zwróć uwagę, że ani zegarek, ani obrączka nie ma znacznego wpływu na poprawę lub pogorszenie jakości Twojego życia. A materac jednak taki wpływ ma, dlatego warto przywiązać odpowiednią wagę do wyboru materaca i nie powinien być to zakup w stylu szybkich zakupów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich komponentów możesz znacząco poprawić jakość swojego snu a przede wszystkim życia. Bo jeśli budzisz się niewyspana, to z pewnością w pełni nie korzystasz i nie cieszysz się życiem. A przecież na to zasługujesz!

Po tym i tak przydługim wstępie przejdźmy do konkretów, czyli do omawiania materaca Magnistretch. 

 

Co może mi zaoferować materac Magnistretch? 

Zaczniemy od tego, czym mocno chwali się producent, czyli od technologii rozciągania kręgosłupa. Jak to działa i jakie są tego efekty?

Materac został tak skonstruowany, aby delikatnie rozciągał Twój kręgosłup a dokładnie krążki międzykręgowe. Wówczas, gdy rozciągasz kręgosłup, odciążasz krążki międzykręgowe. Stojąc lub siedząc, nasz kręgosłup kurczy się, poprzez ucisk kręgów na krążki, to powoduje dyskomfort i z czasem przyczynia się do powstawania uczucia bólu. Gdy rozluźniamy krążki, czyli je rozciągniemy, tkanki będą efektywniej się regenerować a komórki odbudowywać, czego efektem jest zmniejszenie bólu kręgosłupa. Dlatego ten model materaca jest polecany szczególnie osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa, bóle kręgosłupa oraz tym, którzy o swój kręgosłup chcą naprawdę odpowiednio zadbać

 

 

Czy to działa? 

Producent, zanim wypuścił finalny produkt na rynek, przeprowadził odpowiednie badania na grupie osób (dokładnie w stanach zjednoczonych). Jak wiemy, amerykanie są bardzo wymagający i głęboką uwagę przywiązują do certyfikatów oraz statystycznie dość sporo amerykanów miewa problemy z kręgosłupem choćby ze względu na styl życia.

Finalnie badania powiodły się: u znacznej większości stwierdzono pozytywny efekt rozciągania kręgosłupa, a Magniflex otrzymał patent na to rozwiązanie oraz certyfikat wyrobu medycznego. To świadczy o tym, że materac faktycznie rozciąga kręgosłup i przyczynia się do szybszej rekonwalescencji.

  

Budowa materaca Magnistretch 

Przejdźmy do samej budowy materaca. Magnistretch został skonstruowany z trzech rodzajów pian wysokoelastycznch (Eliosoft, Elioform, Stretch) oraz warstwy pianki Visco (Memoform).

Przyjrzyjmy im się dokładnie.

Pianki wysokoelastyczne o odpowiedniej gęstości dają nam wysoki komfort, ale również bardzo wysoką wytrzymałość, oraz oddychalność. Dodatkowo każdy rodzaj pianki zastosowany w tym modelu ma swoje zadanie. Warstwa Elioform odpowiada za stabilne podparcie Twojego ciała. Natomiast Eliosoft, delikatnie konturuje ciało, a warstwa Stretch rozciąga kręgosłup. Ostatnia pianka Memofort to warstwa komfortu. Ta pianka ma za zadanie dokładnie wykonturować ciało oraz zredukować nacisk. Łącząc je ze sobą, otrzymujemy bardzo wysoki komfort oraz właśnie właściwości prozdrowotne, o których pisałem wcześniej. 

Pokrowiec materaca Magnistretch – Outlast 

Brzmi kosmicznie? I tak właśnie jest. Technologia, w której został skonstruowany pokrowiec, pochodzi wprost z NASA. Materiał Outlast został wymyślony po to, aby utrzymywać optymalną temperaturę w skafandrach astronautów. W związku z tym, że ta technologia została umieszczona w pokrowcu materaca Magnistrech, będzie utrzymywać również optymalną temperaturę Twojego snu. Opiszę w skrócie, jak ona działa.

W pokrowcu zostały umieszczone mikrokapsułki, w których szczelnie zamknięty jest wosk o temperaturze granicznej 37 stopni celsjusza, czyli bliskiej temperatury naszego ciała.

Gdy jest gorąco, nasze ciało jest cieplejsze i delikatnie przekracza temperaturę graniczną, czego efektem jest topnienie wosku w kapsułkach. Wosk zmienia stan skupienia ze stałego w ciekły, czego efektem jest absorbowanie ciepła i wyczuwalne uczucie chłodu. Natomiast w odwrotnej sytuacji, gdy jest nam zimno, wosk zmienia stan skupienia w stały, a ciepło na powierzchni materaca zostaje utrzymane.

Materac Magnistretch

Warianty materaca Magnistretch 

Materac występuje w 4-wariantach: 9,10,12 i sport. 

 
Czym one się różnią? 

Jak wiesz, każdy z nas ma inną budowę ciała, wagę, wzrost oraz inne wymagania co do komfortu, oraz twardości materaca. Każda z wersji Magnistretch zapewnia różny stopień podparcia, twardość i inny komfort.

Tak więc materac Magnistretch 9 będzie odpowiedni dla osób o większej wadze, oczekujących twardszego, stabilniejszego podparcia. Natomiast Magnistretch 10 będzie odpowiedni dla osób o średniej budowie ciała, oczekujących optymalnego dopasowania i optymalnej twardości.

Wersja Magnistretch 12 polecana jest osobom oczekującym wyższego komfortu, głębszej miękkości i elastyczności. Wersja sport, jak się domyślasz, dedykowana jest osobom aktywnym fizycznie. W tym modelu zamiast pokrowca Outlast zastosowano cienki pokrowiec z wiskozy, który dobrze absorbuje wilgoć. Materac w tej wersji będzie najtwardszym rozwiązaniem, a zarazem daje najgłębszy efekt rozciągania kręgosłupa. Poszczególne modele będą również różnić się finalną wysokością materaca.

 

Jakość wykonania materaca Magnistretch 

Jak już wspomniałem pianki wysokoelastyczne cechuje bardzo wysoka wytrzymałość, a tylko takie rozwiązania tutaj znajdziemy. Zostały one bardzo precyzyjnie docięte i estetycznie ze sobą połączone ekologicznym klejem. Sam pokrowiec również posiada przyjemny pikowany wzór. Wewnętrzna strona pokrowca wzbogacona lamówkami, aby pokrowiec się nie rozciągał i zachował swój kształt przez długie lata użytkowania. Szycie naprawię starannie i estetycznie wykonane przez doświadczone krawcowe.  

Materac Magnistretch

 

Certyfikaty 

O patencie i certyfikacie wyrobu medycznego wspomniałem już na samym początku, ale również warto dodać, że materac otrzymał potwierdzenie Uniwersytetu w Saragossie, którego treść brzmi:
 

Ten wyjątkowy system rehabilitacji i aktywnej regeneracji kręgosłupa jest wyłącznym patentem marki Magniflex i został zaprojektowany we współpracy z Uniwersytetem w Saragossie. 

Żródło: magniflex.pl 

Kolejny certyfikat pochodzi od Amerykańskiego stowarzyszenia kręgarzy.

Niezwykłe cechy materaca Magnistretch zostały potwierdzone przez Amerykańskie Stowarzyszenie Kręgarzy. 

Źródło: magniflex.pl 

Na stronie producenta również możemy znaleźć opinie Antonio Herrera Rodriguez’a,  – profesora traumatologii i ortopedii. Koordynatora wielodyscyplinarnych badań w Centrum Badań Biomedycznych Mięśniowo-Szkieletowych w Aragonii, pracownika naukowego Uniwersytetu w Saragossie. 

„Nowo opracowana konstrukcja materaca oferuje funkcje, które korzystnie wpływają na biomechaniczną regenerację kręgosłupa podczas snu, co prowadzi do lepszej i szybszej regeneracji dysków międzykręgowych oraz rozluźnienia mięśni pleców.“ 

Źródło: Magniflex.pl 

Materac Magnistretch

 

Czy na rynku dostępne są tańsze, podobne rozwiązania? 

Jak wiesz, rynek materacy nie jest mały i dostępnych jest mnóstwo rozwiązań.
Oczywiście pianki wysokoelastyczne oraz Visco są ogólnodostępne i nie problem je znaleźć w wielu materacach. Jednak wybierając tańsze rozwiązania, jednocześnie musimy zrezygnować, chociażby z komfortu i dodatkowych właściwości, które oferuje materac Magnistretch. Oraz zaakceptować wady tańszych pian, takie jak słabsza oddychalność, słabsza wytrzymałość. próżno również szukać innego materaca z funkcją rozciągania kręgosłupa, gdyż ta technologia objęta jest wyłącznym patentem firmy Magniflex.

 

Co zyskamy wybierając materac Magnistretch? 

Omówmy pokrótce zalety materaca Magnistretch. Wybierając ten konkretny model otrzymasz: 

 
Efekt rozciągania kręgosłupa

Przyczynia się do regeneracji kręgosłupa. Materac będzie świetnym wyborem w przypadku osób z problemami i dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. Magnistretch , dzięki swoim właściwościom może znacznie może poprawić komfort snu, a zarazem życia.

Trwałe rozwiązania

Komponenty zastosowane w materacu to naprawdę wytrzymałe rozwiązania. Szybciej wyrzucisz taki materac po 10-12 latach ze względów higienicznych, niż dlatego, że się powybijał czy powygniatał.

Wysoka oddychalność, absorbowanie ciepła, termoregulacja

Po to, aby spać lepiej i efektywniej. Nie przegrzewamy się w materacu, zmniejszamy efekt pocenia i utrzymuje optymalną temperaturę snu.

Redukcja nacisku

Pianka Memoform redukuje nacisk, tym samym poprawia ukrwienie tkanek i zmniejsza efekt drętwienia kończyn.

Wysoki komfort

To jedna z najważniejszych cech materaca. Materac ma poprawić jakość Twojego odpoczynku i regeneracji.

 

Wady materaca Magnistretch 

Recenzja nie byłaby obiektywną, gdybym nie wspomniał o wadach materaca.
Przy produktach Magniflex raczej nie możemy mówić o dużych i mocno istotnych wadach, ale na niektóre cechy również zwróciłem uwagę. Postaram się je wyszczególnić. 

Pranie pokrowca
Pokrowiec materaca został przepikowany pianką Memoform, co jest oczywiście zaletą, ponieważ ma ona dość istotne zalety, o których wspomniałem. Jednak w związku z tym, że została wszyta w pokrowiec, a ten jest dedykowany do prania, to jednak może okazać się wyzwaniem. Pianka, gdy nasiąknie wody, staje się ciężka, więc zwykła domowa pralka z tym sobie nie poradzi. Zostaje pranie ręczne lub oddanie pokrowca do pralni.

Aby uniknąć zbyt częstego prania, warto wyposażyć się w ochraniacz na materac, który dodatkowo zabezpieczy pokrowiec główny materaca.

Wysokość materaca
Materac należy do wyższych od standardowych rozwiązań, Magnistretch 12 to materac o wysokości prawie 30 cm, więc jeśli masz wysokie łóżko i jesteś niską osobą, to siadanie na nim będzie wymagało więcej wysiłku. Oczywiście to mało istotna wada, ponieważ większość osób zazwyczaj preferuje wysokie materace. 

Przedłużona gwarancja materaca po zarejestrowaniu
Gwarancja na materac wynosi aż 12 lat i to jest definitywnie zaletą. Jednak gwarancja przysługuje dopiero po zarejestrowaniu produktu na stronie producenta. Mówimy o wadzie, ponieważ wymaga to od nas dodatkowego czasu i poświęcenia.  

 

Podsumowanie 

Jak widzisz materac Magnistretch to bardzo ciekawe a przede wszystkim innowacyjne rozwiązanie, które znacznie może wpłynąć na poprawę jakości Twojego życia. Jeśli mowa zaś o samym komforcie, tutaj nie ma kompromisów. Produkty Magniflex należą do jednych z wygodniejszych rozwiązań obecnie dostępnych na rynku. Dodatkowo technologia rozciągania kręgosłupa pozytywnie wpływa na problemy z kręgosłupem.

Czy zatem warto zostać posiadaczem materaca Magnistretch?

Jeśli weźmiemy pod uwagę, fakt, że na materacu śpimy każdej nocy przez te 7-8 godzin i dodatkowo, zauważ: materace użytkuje zazwyczaj dwie osoby, to ten komfort wynosi x2.

Materace Magniflex to produkty, które kupujemy raz na 8-10 lat i zapominamy o konieczności wymiany materaca przez ten okres, dlatego myślę, że zdecydowanie warto kupić materac Magnistretch.

Mam nadzieję, że tym wpisem poszerzyłem Twoją wiedzę na temat materaca Magnistretch i już wiesz dokładnie, co wiąże się z inwestycją w ten konkretny materac. Jeśli zatem już wiesz, że chcesz go mieć u siebie, jednak nie jesteś do końca pewny, którą wersję Magnistretch wybrać – napisz lub zadzwoń! Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się zamówić materac w Śpiochu, nie musisz martwić się o przedłużoną gwarancję. Dopilnujemy i pomożemy Ci w zarejestrowaniu produktu na stronie producenta. Lub zrobimy to za Ciebie.

Mała niespodzianka
Dziękuję Ci serdecznie, za to, że dotrwałaś do końca tego artykułu. W ramach odwdzięczenia się za Twój cenny czas, mogę zagwarantować Ci najlepszą cenę na rynku za materac Magnistretch oraz dodatkowo będę miał dla Ciebie mały gratis, jeśli zdecydujesz się zamówić materac u Nas! 

Kontakt z nami
Tel. 579 070 333
sklep@spioch.eu

 

Śpij dobrze!

Witam Cię w kolejnym wpisie. Zapewne trafiłaś tutaj, ponieważ, szukasz informacji na temat materaca Magnistretch lub zaciekawiło cię zagadnienie materaca rozciągającego kręgosłup. O tym właśnie będzie ten wpis. Postaram się jak najlepiej zrecenzować i opisać ten konkretny model materaca. Opowiem o technologii rozciągania kręgosłupa, omówię wady i zalety oraz odpowiem na pytanie, czy warto stać się właścicielem materaca Magniflex – Magnistretch. Jeśli zatem miałaś okazję testować ten materac na którymś z salonów i do końca nie wiesz, czy to będzie dobra decyzja zakupowa – jesteś we właściwym miejscu.

Ja dziękuję Ci za Twój poświęcony, a w zamian mogę obiecać, że pisząc ten materiał, dokładam wszelkich starań, aby recenzja była solidna, pełna ważnych treści i obiektywna.

 

Uwaga! Coś dla osób, którzy niekoniecznie lubią czytać wpisy blogowe!
Recenzję przygotowaliśmy również w formie filmu, do którego obejrzenia mocno zachęcam.
Podsyłam link:
Materac Magnistretch – Pełna recenzja materaca rozciągającego kręgosłup (youtube.com) 

 

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest tak ważny? 

Materac jest przedmiotem, który będziesz użytkować każdej nocy przez średnio 7-8 godzin. Materac jest również jednym z przedmiotów, który użytkujemy najdłużej w ciągu naszego życia.

Zaskoczona? Dlaczego tak jest?

Spójrz. Nie przebywasz tak długo w samochodzie, nie chodzisz w jednych butach i ubraniach, tyle, co przebywasz w łóżku. Co prawda znajdziemy pewne wyjątki, bo możesz powiedzieć, że przedmiotem, który najdłużej używam, jest choćby zegarek, czy obrączka ślubna, jednak zwróć uwagę, że ani zegarek, ani obrączka nie ma znacznego wpływu na poprawę lub pogorszenie jakości Twojego życia. A materac jednak taki wpływ ma, dlatego warto przywiązać odpowiednią wagę do wyboru materaca i nie powinien być to zakup w stylu szybkich zakupów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich komponentów możesz znacząco poprawić jakość swojego snu a przede wszystkim życia. Bo jeśli budzisz się niewyspana, to z pewnością w pełni nie korzystasz i nie cieszysz się życiem. A przecież na to zasługujesz!

Po tym i tak przydługim wstępie przejdźmy do konkretów, czyli do omawiania materaca Magnistretch. 

 

Co może mi zaoferować materac Magnistretch? 

Zaczniemy od tego, czym mocno chwali się producent, czyli od technologii rozciągania kręgosłupa. Jak to działa i jakie są tego efekty?

Materac został tak skonstruowany, aby delikatnie rozciągał Twój kręgosłup a dokładnie krążki międzykręgowe. Wówczas, gdy rozciągasz kręgosłup, odciążasz krążki międzykręgowe. Stojąc lub siedząc, nasz kręgosłup kurczy się, poprzez ucisk kręgów na krążki, to powoduje dyskomfort i z czasem przyczynia się do powstawania uczucia bólu. Gdy rozluźniamy krążki, czyli je rozciągniemy, tkanki będą efektywniej się regenerować a komórki odbudowywać, czego efektem jest zmniejszenie bólu kręgosłupa. Dlatego ten model materaca jest polecany szczególnie osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa, bóle kręgosłupa oraz tym, którzy o swój kręgosłup chcą naprawdę odpowiednio zadbać

 

 

Czy to działa? 

Producent, zanim wypuścił finalny produkt na rynek, przeprowadził odpowiednie badania na grupie osób (dokładnie w stanach zjednoczonych). Jak wiemy, amerykanie są bardzo wymagający i głęboką uwagę przywiązują do certyfikatów oraz statystycznie dość sporo amerykanów miewa problemy z kręgosłupem choćby ze względu na styl życia.

Finalnie badania powiodły się: u znacznej większości stwierdzono pozytywny efekt rozciągania kręgosłupa, a Magniflex otrzymał patent na to rozwiązanie oraz certyfikat wyrobu medycznego. To świadczy o tym, że materac faktycznie rozciąga kręgosłup i przyczynia się do szybszej rekonwalescencji.

  

Budowa materaca Magnistretch 

Przejdźmy do samej budowy materaca. Magnistretch został skonstruowany z trzech rodzajów pian wysokoelastycznch (Eliosoft, Elioform, Stretch) oraz warstwy pianki Visco (Memoform).

Przyjrzyjmy im się dokładnie.

Pianki wysokoelastyczne o odpowiedniej gęstości dają nam wysoki komfort, ale również bardzo wysoką wytrzymałość, oraz oddychalność. Dodatkowo każdy rodzaj pianki zastosowany w tym modelu ma swoje zadanie. Warstwa Elioform odpowiada za stabilne podparcie Twojego ciała. Natomiast Eliosoft, delikatnie konturuje ciało, a warstwa Stretch rozciąga kręgosłup. Ostatnia pianka Memofort to warstwa komfortu. Ta pianka ma za zadanie dokładnie wykonturować ciało oraz zredukować nacisk. Łącząc je ze sobą, otrzymujemy bardzo wysoki komfort oraz właśnie właściwości prozdrowotne, o których pisałem wcześniej. 

Pokrowiec materaca Magnistretch – Outlast 

Brzmi kosmicznie? I tak właśnie jest. Technologia, w której został skonstruowany pokrowiec, pochodzi wprost z NASA. Materiał Outlast został wymyślony po to, aby utrzymywać optymalną temperaturę w skafandrach astronautów. W związku z tym, że ta technologia została umieszczona w pokrowcu materaca Magnistrech, będzie utrzymywać również optymalną temperaturę Twojego snu. Opiszę w skrócie, jak ona działa.

W pokrowcu zostały umieszczone mikrokapsułki, w których szczelnie zamknięty jest wosk o temperaturze granicznej 37 stopni celsjusza, czyli bliskiej temperatury naszego ciała.

Gdy jest gorąco, nasze ciało jest cieplejsze i delikatnie przekracza temperaturę graniczną, czego efektem jest topnienie wosku w kapsułkach. Wosk zmienia stan skupienia ze stałego w ciekły, czego efektem jest absorbowanie ciepła i wyczuwalne uczucie chłodu. Natomiast w odwrotnej sytuacji, gdy jest nam zimno, wosk zmienia stan skupienia w stały, a ciepło na powierzchni materaca zostaje utrzymane.

Materac Magnistretch

Warianty materaca Magnistretch 

Materac występuje w 4-wariantach: 9,10,12 i sport. 

 
Czym one się różnią? 

Jak wiesz, każdy z nas ma inną budowę ciała, wagę, wzrost oraz inne wymagania co do komfortu, oraz twardości materaca. Każda z wersji Magnistretch zapewnia różny stopień podparcia, twardość i inny komfort.

Tak więc materac Magnistretch 9 będzie odpowiedni dla osób o większej wadze, oczekujących twardszego, stabilniejszego podparcia. Natomiast Magnistretch 10 będzie odpowiedni dla osób o średniej budowie ciała, oczekujących optymalnego dopasowania i optymalnej twardości.

Wersja Magnistretch 12 polecana jest osobom oczekującym wyższego komfortu, głębszej miękkości i elastyczności. Wersja sport, jak się domyślasz, dedykowana jest osobom aktywnym fizycznie. W tym modelu zamiast pokrowca Outlast zastosowano cienki pokrowiec z wiskozy, który dobrze absorbuje wilgoć. Materac w tej wersji będzie najtwardszym rozwiązaniem, a zarazem daje najgłębszy efekt rozciągania kręgosłupa. Poszczególne modele będą również różnić się finalną wysokością materaca.

 

Jakość wykonania materaca Magnistretch 

Jak już wspomniałem pianki wysokoelastyczne cechuje bardzo wysoka wytrzymałość, a tylko takie rozwiązania tutaj znajdziemy. Zostały one bardzo precyzyjnie docięte i estetycznie ze sobą połączone ekologicznym klejem. Sam pokrowiec również posiada przyjemny pikowany wzór. Wewnętrzna strona pokrowca wzbogacona lamówkami, aby pokrowiec się nie rozciągał i zachował swój kształt przez długie lata użytkowania. Szycie naprawię starannie i estetycznie wykonane przez doświadczone krawcowe.  

Materac Magnistretch

 

Certyfikaty 

O patencie i certyfikacie wyrobu medycznego wspomniałem już na samym początku, ale również warto dodać, że materac otrzymał potwierdzenie Uniwersytetu w Saragossie, którego treść brzmi:
 

Ten wyjątkowy system rehabilitacji i aktywnej regeneracji kręgosłupa jest wyłącznym patentem marki Magniflex i został zaprojektowany we współpracy z Uniwersytetem w Saragossie. 

Żródło: magniflex.pl 

Kolejny certyfikat pochodzi od Amerykańskiego stowarzyszenia kręgarzy.

Niezwykłe cechy materaca Magnistretch zostały potwierdzone przez Amerykańskie Stowarzyszenie Kręgarzy. 

Źródło: magniflex.pl 

Na stronie producenta również możemy znaleźć opinie Antonio Herrera Rodriguez’a,  – profesora traumatologii i ortopedii. Koordynatora wielodyscyplinarnych badań w Centrum Badań Biomedycznych Mięśniowo-Szkieletowych w Aragonii, pracownika naukowego Uniwersytetu w Saragossie. 

„Nowo opracowana konstrukcja materaca oferuje funkcje, które korzystnie wpływają na biomechaniczną regenerację kręgosłupa podczas snu, co prowadzi do lepszej i szybszej regeneracji dysków międzykręgowych oraz rozluźnienia mięśni pleców.“ 

Źródło: Magniflex.pl 

Materac Magnistretch

 

Czy na rynku dostępne są tańsze, podobne rozwiązania? 

Jak wiesz, rynek materacy nie jest mały i dostępnych jest mnóstwo rozwiązań.
Oczywiście pianki wysokoelastyczne oraz Visco są ogólnodostępne i nie problem je znaleźć w wielu materacach. Jednak wybierając tańsze rozwiązania, jednocześnie musimy zrezygnować, chociażby z komfortu i dodatkowych właściwości, które oferuje materac Magnistretch. Oraz zaakceptować wady tańszych pian, takie jak słabsza oddychalność, słabsza wytrzymałość. próżno również szukać innego materaca z funkcją rozciągania kręgosłupa, gdyż ta technologia objęta jest wyłącznym patentem firmy Magniflex.

 

Co zyskamy wybierając materac Magnistretch? 

Omówmy pokrótce zalety materaca Magnistretch. Wybierając ten konkretny model otrzymasz: 

 
Efekt rozciągania kręgosłupa

Przyczynia się do regeneracji kręgosłupa. Materac będzie świetnym wyborem w przypadku osób z problemami i dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. Magnistretch , dzięki swoim właściwościom może znacznie może poprawić komfort snu, a zarazem życia.

Trwałe rozwiązania

Komponenty zastosowane w materacu to naprawdę wytrzymałe rozwiązania. Szybciej wyrzucisz taki materac po 10-12 latach ze względów higienicznych, niż dlatego, że się powybijał czy powygniatał.

Wysoka oddychalność, absorbowanie ciepła, termoregulacja

Po to, aby spać lepiej i efektywniej. Nie przegrzewamy się w materacu, zmniejszamy efekt pocenia i utrzymuje optymalną temperaturę snu.

Redukcja nacisku

Pianka Memoform redukuje nacisk, tym samym poprawia ukrwienie tkanek i zmniejsza efekt drętwienia kończyn.

Wysoki komfort

To jedna z najważniejszych cech materaca. Materac ma poprawić jakość Twojego odpoczynku i regeneracji.

 

Wady materaca Magnistretch 

Recenzja nie byłaby obiektywną, gdybym nie wspomniał o wadach materaca.
Przy produktach Magniflex raczej nie możemy mówić o dużych i mocno istotnych wadach, ale na niektóre cechy również zwróciłem uwagę. Postaram się je wyszczególnić. 

Pranie pokrowca
Pokrowiec materaca został przepikowany pianką Memoform, co jest oczywiście zaletą, ponieważ ma ona dość istotne zalety, o których wspomniałem. Jednak w związku z tym, że została wszyta w pokrowiec, a ten jest dedykowany do prania, to jednak może okazać się wyzwaniem. Pianka, gdy nasiąknie wody, staje się ciężka, więc zwykła domowa pralka z tym sobie nie poradzi. Zostaje pranie ręczne lub oddanie pokrowca do pralni.

Aby uniknąć zbyt częstego prania, warto wyposażyć się w ochraniacz na materac, który dodatkowo zabezpieczy pokrowiec główny materaca.

Wysokość materaca
Materac należy do wyższych od standardowych rozwiązań, Magnistretch 12 to materac o wysokości prawie 30 cm, więc jeśli masz wysokie łóżko i jesteś niską osobą, to siadanie na nim będzie wymagało więcej wysiłku. Oczywiście to mało istotna wada, ponieważ większość osób zazwyczaj preferuje wysokie materace. 

Przedłużona gwarancja materaca po zarejestrowaniu
Gwarancja na materac wynosi aż 12 lat i to jest definitywnie zaletą. Jednak gwarancja przysługuje dopiero po zarejestrowaniu produktu na stronie producenta. Mówimy o wadzie, ponieważ wymaga to od nas dodatkowego czasu i poświęcenia.  

 

Podsumowanie 

Jak widzisz materac Magnistretch to bardzo ciekawe a przede wszystkim innowacyjne rozwiązanie, które znacznie może wpłynąć na poprawę jakości Twojego życia. Jeśli mowa zaś o samym komforcie, tutaj nie ma kompromisów. Produkty Magniflex należą do jednych z wygodniejszych rozwiązań obecnie dostępnych na rynku. Dodatkowo technologia rozciągania kręgosłupa pozytywnie wpływa na problemy z kręgosłupem.

Czy zatem warto zostać posiadaczem materaca Magnistretch?

Jeśli weźmiemy pod uwagę, fakt, że na materacu śpimy każdej nocy przez te 7-8 godzin i dodatkowo, zauważ: materace użytkuje zazwyczaj dwie osoby, to ten komfort wynosi x2.

Materace Magniflex to produkty, które kupujemy raz na 8-10 lat i zapominamy o konieczności wymiany materaca przez ten okres, dlatego myślę, że zdecydowanie warto kupić materac Magnistretch.

Mam nadzieję, że tym wpisem poszerzyłem Twoją wiedzę na temat materaca Magnistretch i już wiesz dokładnie, co wiąże się z inwestycją w ten konkretny materac. Jeśli zatem już wiesz, że chcesz go mieć u siebie, jednak nie jesteś do końca pewny, którą wersję Magnistretch wybrać – napisz lub zadzwoń! Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się zamówić materac w Śpiochu, nie musisz martwić się o przedłużoną gwarancję. Dopilnujemy i pomożemy Ci w zarejestrowaniu produktu na stronie producenta. Lub zrobimy to za Ciebie.

Mała niespodzianka
Dziękuję Ci serdecznie, za to, że dotrwałaś do końca tego artykułu. W ramach odwdzięczenia się za Twój cenny czas, mogę zagwarantować Ci najlepszą cenę na rynku za materac Magnistretch oraz dodatkowo będę miał dla Ciebie mały gratis, jeśli zdecydujesz się zamówić materac u Nas! 

Kontakt z nami
Tel. 579 070 333
sklep@spioch.eu

 

Śpij dobrze!

Salony łóżek i materacy ŚPIOCH

Kontakt z konsultantem

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze. Pomożemy wybrać idealne rozwiązanie.

Zapisz się do naszego newslettera

Bądź na bieżąco z nami!