Najwygodniejsze materace – poznaj listę najbardziej komfortowych rodzajów materacy

Dla naszego zdrowia i samopoczucia nie ma nic lepszego niż odpowiednio długi i głęboki sen, niezakłócany z żadnego powodu. Jeśli materac, na którym obecnie śpicie sprawia, że taka sytuacja znajduje się jedynie w sferze marzeń – powinniście pomyśleć o zmianie. Rynek jest pełen wysokiej jakości produktów sprzyjających naszemu zdrowiu. Poznajcie listę najwygodniejszych materacy.

 

najwygodniejsze materace

 

Najwygodniejszy materac – lista propozycji:

 

    • Materac sprężynowy kieszeniowy – 7 strefowy. Bardzo często ulegamy stereotypom dotyczącym materacy sprężynowych – wydają nam się niewygodnie i mało trwałe. Nie jest to jednak słuszne – nowoczesne materace są zupełnie inne, zwłaszcza 7-strefowe. Sprężyny są otoczone pianką poliuretanową i odseparowane od siebie filcowymi kieszonkami. Duża ilość sprężyn i zastosowanie w materacu tym lepiej dla naszej wygody. Pod wpływem ciężaru naszego ciała poszczególne sprężynowe uginają się i dostosowują do kształtu ciała, co jest bardzo dobre dla naszego kręgosłupa. Wygodne materace kieszeniowe są również ciche.

 

    • Materac Hevea Krzyś lateksowo-kokosowy – propozycja dla naszych pociech. W przypadku maluchów wygodne materace są obowiązkowym wyposażeniem sypialni. Opracowany specjalnie dla najmłodszych użytkowników otrzymał pozytywną opinię Instytutu Matki i dziecka. Mata kokosowa jest odpowiednia dla dzieci do 9 miesięcy, następnie wykorzystujemy drugą stronę – średnio-twardą powłokę z pianki lateksowej. Produkt jest antyalergiczny i wyjątkowo przewiewny, a użyty pokrowiec, specjalnie dostosowany do delikatnej i wrażliwej skóry malucha.

 

    • Materac Havea SnuDo Max (wysokoelastyczny z lateksem) – ten produkt to bez wątpienia jeden z najwygodniejszych materacy. Wyróżnia się właściwościami sprzyjającymi naszemu zdrowiu, a także trwałością. Materaca można używać na jednej bezstrefowej stronie, lub drugiej – trójstrefowej. Dodatkową zaletą jest fakt iż materac świetnie pochłania wilgoć – dzięki użytej warstwie żelu silikonowego. Na uwagę zasługuje także świetny pokrowiec wykonany z włókniny klimatyzowaną. Materac Hevea posiada atest wyrobu medycznego.

 

    • Materac Multitop – ilość użytych sprężyn (około 500) i połączenie z pianką wysokoelastyczną sprawia, że Multitop jest kolejnym kandydatem na miano najwygodniejszego materaca. Ponadto Kieszonki, w których znajdują są sprężyny uszyte są z bardzo trwałej tkaniny, posłuży nam naprawdę na długo. Produkt jest bardzo higieniczny, będzie odpowiedni dla alergików.

 

    • Thermo Silver – materac, który zasługuje na opinię luksusowego. Pianka Termoelastyczna Thermo Silver zawiera w sobie jony srebra, które zapewniają jej właściwości antybakteryjne. Druga strona to pianka EvoPoreHRC, która jest wyjątkowo odporna na temperaturę i wilgoć. Pokrowiec Silk Touch jest świetnym uzupełnieniem tego wysokiej jakości produktu.

 

Wygodne materace, to absolutna podstawa, jaką powinniśmy sobie zapewnić, chcąc lepiej wypoczywać i być zdrowszym. Dostępny na rynku szeroki asortyment pozwoli nam wybrać produkt, który będzie idealnie współgrał z naszymi potrzebami.