Najlepsze materace do 1000 zł – poznaj najciekawsze modele

Poszukując obecnie materaca można czuć się nieco skołowanym. Wiele rodzajów i jeszcze więcej atutów oraz możliwości. W taki sposób można określić obecny rynek materacowy. Producenci prześcigają się w stosowaniu coraz to nowszych technologii wykorzystywanych do produkcji, przez co ciężko jest podjąć słuszny wybór. Aby to zrobić, należy przede wszystkim określić próg cenowy, w jakim poszukujemy materaca. W tym wypadku optymalnym budżetem jest 1000 zł, ponieważ do takiej kwoty można zakupić już naprawdę dobry produkt i nieco zawęża to wyniki wyszukiwań. Materac do 1000 zł można znaleźć w kilku kategoriach. Konkretnymi modelami, których cena mieści się w tej granicy, są: materace piankowe, nawierzchniowe, bonellowe, kieszeniowe, wysokoelastyczne, termoelastyczne, lateksowe oraz sprężynowe. Wciąż jednak jest aż 8 kategorii, dlatego w niniejszym artykule przybliżymy cechy każdej z nich.

 

materace do 1000 zł

 

Materac do 1000 zł – jaki wybrać?

Ze względu na rozległe, a czasem nawet rozbieżne atuty, przy wyborze materaca do 1000 zł, warto wziąć pod uwagę osobiste preferencje. Po ich określeniu wybór znacząco się zawęża i będzie o wiele prostszy. Poniżej przedstawiamy cechy poszczególnych materacy, które pomogą podjąć decyzję.

  • Materace piankowe – cechują się dużą elastycznością, dzięki czemu ich odporność na odkształcenia jest dość wysoka. Pianka, która jest stosowana w tego typu materacach, dopasowuje się przede wszystkim do newralgicznych punktów ciała, zapewniając tym samym ich prawidłowe ułożenie.
  • Materace nawierzhcniowe – ten typ materaca jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli nie chcemy pozbywać się obecnego materaca. Służy on jako nakładka i nadaje nowej sprężystości.
  • Materace bonellowe – niezwykle trwałe oraz odporne na większe obciążenia i odkształcenia materace. Warto wybrać jeden z nich, jeżeli poszukujemy dobrej sprężystości połączonej z nienaganną wentylacją.
  • Materace kieszeniowe – są to materace będące nieco bardziej nowoczesną wersją materacy bonellowych. Cechują się wysoką elastycznością, dobrym dopasowaniem do ciała oraz długą żywotnością.
  • Materace wysokoleastyczne oraz termoelastyczne – jako materace do 1000 zł

są one jednymi z najlepszych pod względem dopasowywania się do sylwetki oraz komfortu snu. Pierwszy z nich dopasowuje się do każdej sylwetki na podstawie ciężaru, drugi zaś na podstawie ciepła.

 • Materace lateksowe – bardzo dobre dla dzieci oraz alergików. Są łatwe do czyszczenia, nie powodują rozwoju roztoczy oraz grzybów, dzięki bardzo dobrej przepuszczalności powietrza.
 • Materace sprężynowe – można nazwać je klasycznymi, jednak zadziwiającym może być to, jaki zapewniają komfort podczas snu. Pod tym względem są niemalże liderami.

Jak nie trudno zauważyć, niektóre materace do 1000 zł mogą być skierowane do konkretnej grupy osób. Przed zakupem dokładnie przemyśl to, na czym Ci najbardziej zależy.

 

Dobrej jakości materace do 1000 zł

Materac do 1000 zł wcale nie musi być trudnym wyborem. Obecnie produkowane modele cechują się wykonaniem z wysokiej jakości materiałów, co niezależnie od materaca gwarantuje dużą wytrzymałość. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z każdym z nich, ponieważ dobry sen to podstawa do prawidłowego funkcjonowania.

 

materac za 1000 zł materac 1000zł