Materace z kokosem

Wybór materaca to bardzo istotna kwestia. Na szczęście w dzisiejszych czasach na rynku znajdują się różne typy materacy. Dzięki temu niezależnie od preferencji możemy wybrać coś dla siebie. Wykorzystanie włókna kokosowego w produkcji materacy ma dość długą historię, jednak od jakiegoś czasu materace z kokosem przeżywają kolejny wzrost popularności. Materiał jest specjalnie przygotowany tak, aby można było wyprodukować z nich matę kokosową, która wykorzystywana jest jako jedna z warstw w materacu (często łączy się je z pianką lateksową bądź sprężynami kieszeniowymi).

 

materace z kokosem

 

Materace z kokosem – właściwości

Materace z kokosem mają właściwości antyalergiczne, a fakt, iż dobrze odprowadzają powietrze i nadmiar wilgoci sprawia, że roztocza i drobnoustroje nie mają odpowiednich warunków do rozwoju).Poza tym zastosowanie włókna kokosowego sprawia, że produkt nabywa właściwości charakterystycznych dla materaca o wysokiej twardości (nie tracąc jednak elastyczności). Ta cecha umożliwia utrzymanie kręgosłupa w naturalnej i zdrowiej dla niego pozycji przez całą noc. Niewątpliwą zaletą produktu jest również wyjątkowa trwałość. Konkretne właściwości danego materaca w dużym stopniu zmieniają się w zależności od tego, z jaką inną warstwą zostały połączone. Zestawienie z pianką lateksową pozwala na uzyskanie wyjątkowego komfortu (świetne dostosowywanie się pianki do kształtu ciała). Zastosowanie łuski gryczanej w materacach dla dzieci podyktowanej jest jej świetnymi właściwościami absorpcyjnymi, a także możliwym wpływem na zwiększenie odporności organizmu. Najpowszechniejszym połączeniem jest wykorzystanie maty kokosowej w materacach sprężynowych (są one dość twarde, ale także bardziej higienicznie i antyalergiczne).

Kto powinien wybrać materac o wysokiej twardości?

Twardsze materace są polecane przede wszystkim osobom cięższym. Miękkie powodowałyby zbyt duże zapadanie się, a co za tym idzie niewłaściwe ustawienie naszego narządu ruchu. Warto rozważyć materac o wysokiej twardości w sytuacji występowania wad postawy (lub w przypadku genetycznych skłonności do takich problemów). W przypadku zaawansowanych schorzeń należy wybór materaca skonsultować ze specjalistą. Materac z kokosem, będzie bardzo dobrym wariantem także dla osób, które stawiają na rozwiązania ekologiczne (włókno ekologiczne jest bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i naszego zdrowia). Z tego samego powodu materace kokosowe uznaje się za odpowiednie dla noworodków. Inną pozytywną cechą materaca jest atrakcyjna cena – surowiec jest stosunkowo niedrogi. Oczywiście Im więcej zastosowanych warstw, tym materac będzie droższy (ale także może okazać się wygodniejszy). Zróżnicowanie zastosowanych połączeń sprawia, że materac z kokosem może być optymalnym wyborem dla wielu osób.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this