Materace wysokoelastyczne

Materac to jeden z najważniejszych elementów naszej sypialni. Wybór modeli na rynku jest bardzo duży. W ostatnim czasie coraz chętniej wybierane są materace wysokoelastyczne. Ich rosnąca popularność nie dziwi, kiedy weźmiemy pod uwagę ich wysokie parametry użytkowe. Pianka termoelastyczna, z której są wykonane, jest ulepszoną wersją zwykłej pianki poliuretanowej stosowanej od dawna.

Materace wysokoelastyczne – zapewnij sobie najwyższy komfort podczas snu.

Na czym polega wyższość tego materiału? Pianka wysokoelastyczna zapewnia bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Z zalet materaca wysokoelastycznego szczególnie zadowolone będą osoby, które odczuwają dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa. Korzystanie z tego typu materaca może pomóc w ich zminimalizowaniu. Pianka wysokoelastyczna jest równocześnie bardzo trwała i odporna na powstawanie zniekształceń. Aby jeszcze przedłużyć czas użytkowania materaca wysokoelastycznego warto, co kilka miesięcy przewrócić go na inną stronę, tak aby stopień zużycia był równomierny. Warto zwrócić uwagę na to, że materace z pianki wysokoelastycznej są dosyć lekkie, co ułatwia to zadanie. Jest również niewątpliwą zaletą dla osób starszych i słabszych. Lekkość materaca wpływa również korzystnie na możliwość jego łatwiejszego przewożenia, np. w trakcie przeprowadzki.

 

materace wysokoelastyczne

 

Materac wysokoelastyczny – kto doceni jego zalety?

Zalety pianki wysokoelastycznej docenią wszystkie osoby, którym zależy na tym, by używać najwygodniejszego materaca. Komfort użytkowania jest naprawdę nieporównywalny z tym, do czego przyzwyczailiśmy się śpiąc na kanapie czy wersalce lub materacu starego typu. Poza tym to rozwiązanie świetne dla osób zmagających się z alergią. Materace wysokoelastyczne są przemyślane tak, by do ich wnętrza nic się nie dostawało. Dodatkowo pianka umożliwia odprowadzania wilgoci. Dzięki temu nie rozwijają się w nim drobnoustroje, roztocza, pleśń. Jest to także bardzo ważne, jeśli z materaca będą korzystać dzieci.

Materace wysokoelastyczne są również świetną opcją do łóżek dwuosobowych. Elastyczność punktowa, jaką się charakteryzują, sprawia, że powierzchnia odkształca się miejscowo i nie faluje od ruchów drugiej osoby. Z tego samego powodu zapobiegamy porannym bólom kręgosłupa – materac dostosowuje się do indywidualnego kształtu naszego ciała i jego pozycji. Najwygodniejsze materace są potrzebne także osobom, które z powodu stanu zdrowia muszą spędzać więcej czasu w łóżku (takim okresem jest na pewno proces pooperacyjnej rehabilitacji. Wygodę docenią także kobiety w ciąży, które z powodu zwiększonej masy ciała, często skarżą się na bóle kręgosłupa. Tworzywo doskonale dopasuje się do ich zmienionych kształtów i zapewnią zdrowy wypoczynek.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this