Materace twarde

Wybór twardości materaca powinien zależeć przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji. Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie nocy na podłożu innym, niż bardzo miękka pianka, inni z kolei wolą solidniejsze podparcie. Materace twarde to szczególna kategoria materacy, która polecana jest najczęściej trzem grupom odbiorców. Powiemy sobie o nich nieco więcej poniżej. Na początku rozprawmy się jednak z jednym często powtarzającym się mitem, mówiącym, że materac twardy jest po prostu niewygodny. Nowoczesne modele, podczas produkcji których zastosowano najnowocześniejsze technologie oraz wykorzystano doskonałe jakościowo materiały, są wręcz bardzo komfortowe! Większa twardość materaca oznacza także lepsze podparcie najważniejszych punktów sylwetki oraz brak odczucia zapadania się w materac. Jeżeli cenisz sobie wygodę spania, to materac twardy na pewno przypadnie Ci do gustu. Dowiedzmy się o nim czegoś więcej.

 

materace twarde

 

Materac o wysokiej twardości – kto powinien go wybrać?

Powyżej wspomnieliśmy, że materace o wysokiej twardości polecane są wybranym grupom klientów. Jeżeli należysz do którejś z nich, koniecznie zapoznaj się z naszymi twardymi modelami materacy. Być może to właśnie one sprawią, że Twój sen będzie w 100% zadowalający, a każda noc spędzona na nowym podłożu snu przyniesie Ci głęboki relaks. Kto wobec tego powinien postawić na materac twardy?

  • osoby borykające się z problemami z postawą – pierwszą grupą, która często sięga po materace o wysokiej twardości, są osoby, które z powodów zdrowotnych potrzebują solidnego podparcia pleców podczas spania. Specjalna budowa materaca twardego sprawia, że zapewnia on naszym plecom, barkom, czy biodrom odpowiednią, stabilną pozycję. W niektórych przypadkach może to oznaczać pozbycie się problemu porannego bólu mięśni lub stawów. Fachowcy polecają tego typu modele osobom borykającym się z pogłębioną kifozą piersiową.
  • osoby o dużej wadze – jeżeli jesteś wysoką, ciężką osobą, to na zbyt miękkim materacu możesz odczuć zjawisko stopniowego zapadania się w materac. W takiej sytuacji zdecydowanie lepszym wyborem będzie twardszy materac. Pozwoli Ci on na zachowanie naturalnej, zdrowej postawy podczas snu. Dodatkowo materac o wysokiej twardości podda się w kluczowych miejscach nacisku, zapewniając Ci naprawdę duży komfort leżenia.
  • osoby, które po prostu lubią twarde materace – niektórzy z nas przyzwyczajeni są do spania na twardym podłożu. Czasami wybieramy materace o wysokiej twardości tylko dlatego, że je lubimy! Będąc w sklepie z materacami, koniecznie przetestujmy jeden z twardszych modeli i sprawdźmy, czy nie jest on dla nas przypadkiem najlepszym wyborem!

 

Na pewno warto dać mu szansę

Nawet, jeżeli nie sądzisz, aby materac twardy był dla Ciebie czymś odpowiednim, na pewno warto jest dać mu szansę. Już kilkuminutowy test leżenia na modelu tego typu pozwoli Ci stwierdzić, czy twarde podłoże odpowiada Twoim potrzebom. Alternatywą dla materacy twardych są odmiany średniotwarde, które łączą w sobie zalety materaca miękkiego i twardego.