Materac 200 x 200

Po lekturze różnego typu poradników na temat tego, jak wybrać materac dla dwóch osób, można łatwo wywnioskować, że nie mniejsze znaczenie od rodzaju wypełnienia czy poszycia materaca ma jego rozmiar. Należy dobrać go do wzrostu, wagi oraz nawyków i przyzwyczajeń obojga przyszłych użytkowników. Duży materac 200×200 – podpowiadamy, kiedy warto w niego zainwestować oraz na jaki materac dla dwóch osób najlepiej postawić.

 

Duży materac, czyli jaki?

Nowoczesne dwuosobowe łóżka do sypialni można uzupełnić materacami na dwa sposoby. Do łóżka dla dwóch osób pasuje zarówno jeden, duży materac, jak i dwa materace jednoosobowe. Wyższość pierwszego rozwiązania jest chyba oczywista – nie trzeba nikomu tłumaczyć, że materac 200×200 jest wygodniejszy niż dwa materace 100×200 położone obok siebie.

 

materace 200x200
Szerokie na dwa metry materace nie są jednak standardem. W łóżkach dwuosobowych najczęściej stosuje się bowiem stelaże pod materace o rozmiarze 140x200cm lub 180x200cm (2 razy po 90x200cm). Modele 200x200cm pasują tylko do największych łóżek, które mogą nie mieścić się w niektórych sypialniach. Kiedy warto zainwestować w takie łóżko i taki duży materac?

 

Materac 200×200 – kiedy warto?

Duży materac 200×200 doceni każda para, która potrzebuje sporej przestrzeni do spania. Taki materac powinny wybrać między innymi osoby wysokie (o wzroście powyżej 180cm) czy też borykające się z nadprogramowymi kilogramami i centymetrami. Kwadratowy materac o bokach dwumetrowych przyda się także partnerom, którzy często zmieniają pozycję podczas snu lub cierpią na dolegliwości określane mianem “zespołu niespokojnych nóg”.

Duży materac do łóżka dwuosobowego to też dobra inwestycja dla par posiadających zwierzęta domowe takie jak koty czy psy, które chętnie śpią w razem z właścicielami. Materac 200×200 to też świetne rozwiązanie dla rodziców małych dzieci w wieku do lat 7, które często dołączają do dorosłych w nocy czy nad ranem. Choć materac dwuosobowy typu 200×200 jest droższy od mniejszych modeli materacy dla dwóch osób, to zdecydowanie warto rozważyć jego zakup, szczególnie jeśli dysponuje się dużą ilością miejsca w sypialni.

 

Duży materac – jakiego typu?

Na rynku można spotkać materace dla dwóch osób różnych typów. Zdecydowanie nie warto stawiać na te klasyczne, sprężynowe (bonelowe), które dają efekt “falowania” przy zmianie pozycji jednej osoby, co może przyczyniać się do budzenia tej drugiej. Nie opłaca się także kupować typowych materacy piankowych z piany PUR, które są nietrwałe i podatne na różnego typu uszkodzenia mechaniczne, choć z pewnością kuszą niskimi cenami.

Wśród produktów o wymiarach 200x200cm spotyka się głównie materace sprężynowe typu kieszeniowego – równie trwałe co materace bonelowe, ale znacznie wygodniejsze w użytkowaniu przez dwie osoby oraz materace z pianki wysokoelastycznej czy termoelastycznej. Na rynku nie brakuje także modeli hybrydowych, które łączą w sobie kilka rozwiązań konstrukcyjnych.

W Śpioch.eu posiadamy różne materace do spania dla dwóch osób przeznaczone do dużych łóżek. Znajdziesz u nas zarówno duży materac 200x200cm, jak i dwa materace, które będziesz mógł połączyć ze sobą. W naszym katalogu znajdują się tak materace kieszeniowe, jak i piankowe lateksowe i wysoko elastyczne czy też hybrydowe. Zapoznaj się z naszą ofertą materacy dla dwóch osób o wymiarach 200x200cm i wybierz model idealny do Twojej sypialni.