Materac 180 x 200

Materac do łóżka dla dwóch osób należy dobrać zarówno do stelaża posiadanego mebla, jak i własnych przyzwyczajeń czy potrzeb, na przykład wynikających ze wzrostu oraz wagi. Wybierając materac dwuosobowy, zdecydowanie najlepiej postawić na jeden z większych, taki jak na przykład materac 180x200cm. Kiedy warto zainwestować w tak duży materac i jaki typ materaca dla dwóch osób wybrać?

 

Duży materac 180x200cm – kiedy warto?

W łóżkach do sypialni dla dwóch osób stosuje się różnego rodzaju stelaże. Do tanich, niewielkich łóżek dwuosobowych, które mieszczą się w niemalże wszystkich, również mikroskopijnych sypialniach, pasują przeważnie materace nazywane uniwersalnymi, o wymiarach 140x200cm. Tego typu materace mogą być niewystarczające dla pewnych par, którym poleca się duży materac 180×200 cm.

 

materace 180x200
Materac 180x200cm powinny wybrać te osoby, które są wysokie, mają nadwagę lub tendencję do częstego przekręcania się w nocy. Na większy materac do łóżka dwuosobowego mogą postawić także partnerzy, którzy śpią razem, ale pod dwoma różnymi kołdrami, przez co zajmują więcej miejsca od par przytulonych do siebie w czasie snu. Taki materac to też dobre rozwiązanie dla posiadaczy zwierząt domowych oraz rodziców małych dzieci.

Łóżko wyposażone w stelaż pod materac 180x200cm ma też jedną bardzo ważną zaletę – można je stosować zarówno jako typowe łóżko dwuosobowe dla partnerów pozostających w intymnej relacji, jak i w roli łóżka dwuosobowego dla osób nieśpiących razem. Materac 180x200cm można bowiem z powodzeniem zastąpić dwoma typowymi materacami jednoosobowymi, uzyskując dwie autonomiczne powierzchnie do spania

 

Duży materac – jakiego typu?

Stawiając na duży materac 180x200cm dla dwóch osób, warto przyjrzeć się bliżej jego konstrukcji i materiałowi wykonania. Specjaliści odradzają parom materace bonelowe na klasycznych sprężynach wywołujących efekt “falowania” oraz proste materace piankowe na bazie pian PUR, które są nietrwałe i podatne na uszkodzenia. Oba typy materacy nie gwarantują wystarczającego komfortu snu dla dwóch osób.

Dużo lepiej pod tym względem wypadają materace do sypialni typu kieszeniowego – odseparowane od siebie sprężyny równomiernie rozkładają ciężary ciał nie powodując dyskomfortu jednej osoby przy zmianie pozycji drugiej. Dużą popularnością wśród materacy 180x200cm cieszą się również materace lateksowe z pianki z mleczka kauczukowego czy też materace wysokoelastyczne i termoplastyczne.

Najwygodniejszym rozwiązaniem okazuje się jednak materac dwuosobowy hybrydowy, czyli jest taki, który łączy w sobie zalety materaca sprężynowego i piankowego, a do jego konstrukcji wykorzystano zarówno sprężyny kieszeniowe, jak i piany. Wśród dostępnych na rynku materacy hybrydowych każda para znajdzie model odpowiadający jej preferencjom tak pod kątem stopnia twardości czy właściwości j

W Śpioch.eu posiadamy różnego typu materace dwuosobowe osób przeznaczone do dużych łóżek. W naszym katalogu znajdziesz tak duży materac 180x200cm, jak i dwa materace o szerokości 90cm, które będziesz mógł połączyć ze sobą. Posiadamy odpowiednie dla par materace kieszeniowe, lateksowe oraz hybrydowe na każdą kieszeń. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this