Materac 160×200

Wybór odpowiedniego materaca może sprawiać nieco trudności. Najważniejszymi kwestiami w tym przypadku są: rodzaj wypełnienia, stopień twardości oraz rozmiar. Obecnie na rynku znajduje się wiele modeli materaców. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe. Jest to jednak jedynie najbardziej ogólny podział, a jak wiadomo, to szczegóły najczęściej decydują o naszej ostatecznej satysfakcji. Warto więc bardzo dokładnie zapoznać się z modelami dostępnymi w każdej kategorii i dopasować taki, którego charakterystyka najbardziej nam odpowiada.

 

materac 160x200

 

Materac 160×200 czy większy? -kryteria doboru materaca

Jeżeli chodzi o twardość i wielkość materaca, to te parametry powinny być uzależnione nie tylko od preferencji użytkownika, ale także od jego budowy i ciężaru. Osoby większe i cięższe powinny wybrać większy i twardszy materac, aby móc spać wygodnie. Zbyt miękki, jak i zbyt twardy materac może być przyczyną wystąpienia porannego bólu pleców czy karku. Zbyt mały rozmiar materaca może również powodować problemy ze snem. Jeśli nie dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią pozwalającą na swobodne zmiany pozycji podczas snu, będziemy się znacznie częściej budzili. Zbyt wąski bądź zbyt krótki materac może zmuszać nas do przyjmowania nienaturalnej pozycji, która również będzie niekorzystnie wpływała na nasze zdrowie. Oczywiście, wielkość materaca ma duży wpływ na jego cenę, jednak nie warto oszczędzać na swojej wygodzie i zdrowiu. Niezależnie od tego na jaki typ powierzchni się zdecydujemy, musimy zadbać o rozmiar – w przypadku powierzchni do spania przeznaczonej dla 2 osób – rozważajmy wybór materaca 160×200. To właśnie one są uważane za jedne z najbardziej wygodnych.

Materac 200×160 – dla kogo będzie odpowiedni?

Producenci materacy są świadomi tego, jak istotny jest właściwy rozmiar powierzchni do spania, dlatego w ofercie znajdziemy wiele różnych rozmiarów. Jeśli chodzi o materace dziecięce to do wyboru mamy kilka długości i szerokości, które dobieramy do wieku i wzrostu dziecka (minimalna szerokość dla najmniejszych dzieci to 60 cm). W przypadku dorosłych wybór jest jeszcze większy. Przyjmuje się, że długość materaca powinna uwzględniać 20 cm zapas. Najbardziej popularną długością stosowaną przez producentów, jest 200 cm. Materac 200×160 będzie wobec tego odpowiedni dla osób, których wzrost nie przekracza 180 cm. Optymalna szerokość to około 70 cm na osobę. Popularnym rozmiarem materaca jednoosobowego dla osoby dorosłej jest więc 90×200. (oczywiście, jeżeli osoba jest tęższa może wybrać większy rozmiar – np. 120×200). Jeśli chodzi o materace dwuosobowe – najbardziej odpowiedni będzie wybór materaca 160×200. To właśnie ten rozmiar sprawdza się najlepiej dla zdecydowanej większości par.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this