Wybór materaca- od czego zacząć?

 

Dobrze dobrany materac powinien wypełniać 3 postawione przed nim zadania:

– Zapewnić wypoczynek na kolejny dzień

– Zapewnić nam zdrowie na wiele przyszłych lat

– Powinien być trwały, co w praktyce oznacza dla nas oszczędność w dłuższym okresie czasu

 

Materace Jarosław Łóżka

Wybieramy materac – przyjrzyjmy się aspektom zdrowotnym

Każdy z nas chce kupować jak najlepiej i jak najtaniej, ale nadmierne oszczędzanie na materacu może dawać bardzo pozorne korzyści, jeśli spowoduje on utratę naszego zdrowia w dłuższej perspektywie czasu. Wybór materaca powinien być przemyślany oraz poparty odpowiednią wiedzą.

ZBYT MIĘKKI MATERAC

Często popełniany błąd. Zbyt miękkie podłoże snu może spowodować odkształcenie kręgosłupa i wywołane tym zaburzenia krążenia krwi, co z kolei prowadzić może do problemów ze snem oraz problemów bólowych. Wybór materaca o nieodpowiedniej twardości może powodować zapadanie się w niego oraz poranne bóle mięśni.

ZBYT TWARDY MATERAC

Może okazać się jeszcze bardziej szkodliwy niż zbyt miękki materac. Zbyt duży ucisk (spowodowany małą liczbą punktów podparcia w twardym materacu) stwarza niebezpieczeństwo tworzenia się martwicy tkanek. Może też doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa i uszkodzenia układu nerwowego, co w skrajnych sytuacjach może prowadzić do zaburzeń czucia, wzroku, równowagi, koordynacji ruchu, osłabienia mięśni czy problemów z wyraźną wymową. Wybór materaca twardego koniecznie skonsultujmy ze sprzedawcą – z pewnością doradzi nam on najlepsze rozwiązanie.

 

Zalety odpowiednio wybranego materaca

Odpowiednio użytkowany i dobrany materac powinien służyć nam przez wiele lat. Im dłuższy okres użytkowania – tym większa oszczędność w skali tego okresu (czy taniej wyjdzie kupić w tym samym czasie trzy materace czy jeden? Wybór materaca nie jest tak prostą czynnością, jak mogłoby się to wydawać, jednak warto poświęcić nieco czasu na to, by zdobyć odpowiednie podłoże snu.Jaśmin

Dobierz odpowiedni stelaż pod materac! Nieodpowiedni stelaż stwarza największe ryzyko zbyt szybkiego zniszczenia materaca. Jest to także bardzo ważny element zdrowego snu. Pamiętaj, aby regularnie odwracać materac nawet co 3 miesiące w linii góra-dół oraz głowa-nogi

Używaj materaca zgodnie z jego przeznaczeniem (a więc nie np. jako trampoliny dla dzieci)!

Przy zakupie odpowiednio dobierz materac do ciężaru swojego ciała pod względem materiałów wchodzących w jego skład. O rodzajach materacy możesz poczytać tutaj. Teraz już wiesz, jak odpowiednio wybrać materac!

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this