Jaki materac wybrać?

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że wysoka jakość snu ma bezpośredni wpływ na jakość naszego życia. Wyobraźmy sobie, że każdej nocy musimy wracać do łóżka, które nas zniechęca, jest niewygodne i nie sprawia, że czujemy się zrelaksowani. A teraz zestawmy ten przykład z dokładnie odwrotną sytuacją, w której uwielbiamy nasz materac, doskonale się na nim wysypiamy, a rano wstajemy całkowicie wypoczęci i szczęśliwi. Brzmi nieźle, prawda?

W dziale jaki materac wybrać znajdziesz szereg porad, które pozwolą Ci określić który z modeli podłoża do snu jest dla Ciebie najlepszy. Warto wiedzieć, że nie istnieje jedyna słuszna instrukcja dotycząca wyboru materaca. Nasz zakup powinien opierać się tylko i wyłącznie o nasze własne preferencje oraz wymagania. Przede wszystkim materac powinien być po prostu wygodny. Jeżeli mamy taką możliwość, udajmy się do sklepu z materacami, przetestujmy kilka z nich, sprawdźmy, jak się na nich czujemy. Czy nasze ciało na pewno poprawnie się układa? Czy czujemy, że z łatwością moglibyśmy zasnąć na danym modelu? To wszystko ma ogromne znaczenie!

Poniżej przedstawiamy dodatkową serię artykułów, które pomogą w dokonaniu prawidłowego wyboru.

 1. Sekret zdrowego snu.
 2. Wybór materaca – od czego zacząć?
 3. Parametry materaca, które warto brać pod uwagę przy zakupie.
 4. Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?
 5. Rodzaje materacy.
 6. Materac piankowy, czy sprężynowy?
 7. Materace średnio twarde – dla kogo?
 8. Twardy materac dla osób z nadwagą, czy to na pewno dobre rozwiązanie?
 9. Materacowe mity, czyli mity o materacach.
 10. Kilka porad na zdrowy sen.
 11. Materac dla seniora.
 12. Materac lateksowy – dla kogo?

Serdecznie zapraszamy do lektury.
W przypadku pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

Wybór odpowiedniego materaca – na co zwrócić uwagę

Kolejną właściwością, na którą zwrócimy uwagę po określeniu wygody materaca, jest jego twardość. Tutaj, ponownie, opinii jest tak wiele, jak osób odwiedzających sklep Śpiocha. Odpowiadając na pytanie jaki materac wybrać przeanalizujmy nasze upodobania – są osoby, które lubią bardzo miękkie, poddające się podłoża, są tacy, którzy lubią twarde materace. Do najszerszej grupy klientów należą jednak Ci, którzy preferują materace średnio twarde – są one najbardziej uniwersalne. Oprócz twardości sprawdźmy dokładnie budowę materaca. W Śpiochu znajdziesz specjalne przekroje każdego z nich, które pozwolą Ci zajrzeć do jego środka. Zapytaj sprzedawcę o właściwości materacy piankowych, lateksowych, multipocket, termoelastycznych i wszystkich innych rodzajów – być może niektóre z nich są wręcz stworzone dla Ciebie!

Ostatnią rzeczą, na którą często zwracają uwagę nasi klienci, jest wytrzymałość materaca. Jeżeli zastanawiamy się jaki materac wybrać na długie lata użytkowania, dowiedzmy się, które rodzaje są najbardziej odporne na zużywanie się. W końcu wszyscy chcemy, aby nasz ulubiony, wygodny materac został z nami tak długo, jak to możliwe. Bez obaw! Nowoczesne materace w naszej ofercie są uważane za długowieczne oraz „bezawaryjne” – każdy z nich na pewno zagrzeje miejsce w Twojej sypialni na wiele lat!

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this