Jaki materac na bolący kręgosłup? Znamy odpowiedź!

Osoby, które borykają się z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa czy innych elementów układu ruchu, powinny uważnie wybierać materace, na jakich śpią. Współczesny rynek oferuje im bowiem wiele charakteryzujących się zaawansowaną konstrukcją modeli, których zastosowanie gwarantuje prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu, a tym samym zmniejszenie intensywności odczuwanego bólu. Jaki materac na kręgosłup będzie najbardziej odpowiedni? Sprawdzamy, co oznacza zwrot materac dobry dla kręgosłupa.

 

Prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu – priorytet przy wyborze materaca

W sklepie internetowym Spioch.eu oferujemy różnego typu materace do spania. Na naszych wirtualnych półkach prezentujemy zarówno proste materace piankowe i bonelowe, jak i zaawansowane materace hybrydowe złożone z kilku warstw wykonanych z różnych materiałów. Większości klientów rekomendujemy dobieranie modeli do indywidualnych preferencji i potrzeb. Tym, którzy cierpią na bóle kręgosłupa, stawów czy innych elementów układu ruchu, polecamy natomiast jedynie materace gwarantujące prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu – jakie?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Materac dobry dla kręgosłupa to bowiem każdy, który został optymalnie dobrany do wzrostu, wagi i nawyków sennych użytkownika czy użytkowników. Wybór materaca na kręgosłup to zatem kwestia bardzo indywidualna. Jedyna porada, jakiej można udzielić przy jego zakupie, to ta mówiąca o tym, że materac należy wybrać w oparciu o dogłębną analizę własnych potrzeb. Model, który będzie właściwie podpierał kręgosłup jednej osoby, może bowiem wykrzywiać i napinać kręgosłup drugiej i na odwrót. Z tego względu, wyborowi materaca na bolący kręgosłup warto poświęcić nieco więcej czasu niż zakupowi innego typu produktu.

 

materac zdrowy dla kręgosłupa

 

Materac dobry dla kręgosłupa – jaki powinien być?

Materac dobry dla kręgosłupa to taki, który gwarantuje mu stabilne podparcie – w trakcie snu, kręgosłup powinien być wyprostowany i rozluźniony.Prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu może zapewnić każdy optymalnie dobrany materac. Specjaliści przeprowadzający badania nad zdrowym snem oraz lekarze ortopedzi podkreślają jednak, że powinien on charakteryzować się średnią miękkością (nie może być zbyt twardy, ani zbyt miękki) oraz dużą elastycznością, tj. zdolnością dopasowywania się do ciała (wyższej należy oczekiwać od materaca dwuosobowego, dlatego warto wybrać np. taki z pianki memory).

Odpowiadając na pytanie jaki materac na kręgosłup wybrać, warto wspomnieć o materacach, które okazują się dla kręgosłupa lepsze od pozostałych. Zarówno specjaliści, jak i osoby borykające się z bólami kręgosłupa, uważają, że najbardziej wygodne i zdrowe są nowoczesne materace piankowe wysokoelastyczne i termoelastyczne, materace sprężynowe typu kieszeniowego oraz wielowarstwowe materace hybrydowe z górnej półki. Nie oznacza to jednak, że proste materace piankowe czy bonelowe są szkodliwe dla kręgosłupa – po prostu wcześniej wymienione typy lepiej się do niego dopasowują.

 

materac na ból kręgosłupa

 

Jaki materac na kręgosłup? Rekomendowane modele

Osobom, które szukają produktu takiego jak materac dobry dla kręgosłupa rekomendujemy przede wszystkim nowoczesne materace piankowe termoelastyczne reagujące nie tylko na ciężar, ale i temperaturę ciała, które doskonale dopasowują się do jego pozycji. Możemy im polecić również trwałe materace sprężynowe typu kieszeniowego uzupełnione o wysoko elastyczne pianki, które należą do modeli hybrydowych. Osoby cierpiące na przewlekłe choroby kręgosłupa powinny docenić również dostępne w naszej ofercie specjalistyczne materace rehabilitacyjne.

Poniżej podajemy kilka przykładów materacy, które mogą okazać się świetne dla osób cierpiących na przewlekłe dolegliwości ze strony kręgosłupa, skoliozę czy też inne choroby układu ruchu. Oto warte uwagi modele dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego:

https://sekretsnu.pl/materace-sprezynowe/99-605-materac-materasso-primator-bio-ex-royal-sprezynowy.html#/1-rozmiar-80×200/60-pokrowiec-lyocell/69-twardosc-h2

https://sekretsnu.pl/materace-sprezynowe/629-6325-materac-relaks-natural-zdrowie-sprezynowy.html#/1-rozmiar-80×200/158-pokrowiec-sleep_comfort

https://sekretsnu.pl/materace-piankowe/80-701-materac-materasso-termopur-comfort-piankowy.html#/1-rozmiar-80×200/37-pokrowiec-aloe_vera/69-twardosc-h2